Školska knjižnica
Školska knjižnica mjesto je informacijske, odgojno-obrazovne i kulturne djelatnosti svake škole pa tako i našeg Centra. Godine 1981. Centar je za potrebe učenika i djelatnika počeo nabavljati knjige za učenički i nastavnički fond koji se iz godine u godinu povećava.
Knjižni fond čine knjige, časopisi, audiovizualna i elektronička građa. Fond namijenjen nastavnicima Centra opskrbljen je najnovijim izdanjima knjiga i časopisa iz područja odgojnih znanosti, psihologije, logopedije, pedagogije, medicinskih znanosti i drugih područja koja prikazuju kroz teoriju i praksu suvremene odgojno-obrazovne i rehabilitacijske pristupe u radu s djecom i mladeži s teškoćama u razvoju. Učenički fond sadržava djela školske lektire i građu za slobodno čitanje, romane, slikovnice i stripove.
Za učenički fond svake se godine nabavlja građa lagana za čitanje koja služi kao velika pomoć učenicima s teškoćama u usvajanju novih znanja i pojmova.

Školske godine 2010./2011. preuređen je i oplemenjen prostor knjižnice novim sadržajima i opremom. Radni dio vezan za posudbu knjiga nalazi se u manjoj prostoriji, a do nje se nalazi višenamjenska čitaonica s 8 mjesta. Preuređenjem knjižnice stvoreni su osnovni preduvjeti za održavanje različitih radionica za stručne djelatnike i učenike, no veći prostor bio bi prikladniji za održavanje radionica i događaja za veći broj sudionika.

Specifične potrebe odgoja, obrazovanja i rehabilitacije djece i mladeži s teškoćama određuju i prioritete u nabavi knjižnog fonda Centra, a time i posebnu ulogu knjižničara u posebnoj ustanovi. Uspješnost djelovanja školske knjižnice Centra očituje se promicanjem i unapređivanjem odgojno-obrazovnog procesa putem predavanja i radionica za kolege sustručnjake u Centru i redovnim školama u Gradu, Županiji te na nivo RH. Kroz javnu i kulturnu djelatnost knjižničar afirmira Centar, a vođenjem projekata doprinosi afirmaciji struke u cjelini.
Školska knjižnica ostvaruje suradnju s Gradskom knjižnicom “Ivan Goran Kovačić” i njihovom bibliobusnom službom.




Školska knjižnica sudjeluje u projektu poticanja čitanja “Čitanje ne poznaje granice – Branje ne pozna meja” u kojem surađujemo sa susjednom Slovenijom.


