Projekti
Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladežiČitanje bez muke
Ukratko o projektuMinistarstvo znanosti i obrazovanja podržalo je naš projekt „Čitanje bez muke“ i osiguralo sredstva za opremanje ugodnog prostora za provedbu izvannastavne aktivnosti: Čitalački klub. Učenici sudjeluju u čitalačkim, senzoričkim, likovnim i drugim...
Svi za jednoga, jedan za sve
Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac u suradnji s partnerima: Gradom Karlovcem i šest osnovnih škola - OŠ Draganići, OŠ Dubovac, OŠ Švarča, OŠ Grabrik, OŠ Dragojle Jarnević te OŠ Turanj, proveo je projekt s ciljem poboljšanja kvalitete života učenika...
Čitanje ne poznaje granice
Ukratko o projektuSlika i tekst preuzeti su sa službene stranice projekta Čitanje ne poznaje granice.Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja, projekt je za promociju čitanja i nacionalnog identiteta te razvoja različitih vrsta pismenosti. Pokrenut je povodom...
Inkluzija 21. st. traži nova znanja
erasmus+ Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedinceInkluzija 21. stoljeća traži nova znanjaOvaj projekt nagrađen je Europskom nagradom za inovativno poučavanje u Bruxellesu 2022.g.
ATTEND
Prioritetni zadatak
Projektu “Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju” – ATTEND (eng. kratica za Assistive Technologies In Education) prioritetni je zadatak opremanje ustanova sudionika projekta, centara za odgoj i obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju Republike Hrvatske, asistivnim tehnologijama u svrhu pružanja visokokvalitetnog obrazovanja učenicima, kao i obrazovanje djelatnika ustanova sudionika projekta za korištenje asistivne tehnologije.
Ustanove u projektu
U projektu sudjeluju 34 škole i centri za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske koje su iskazale interes za sudjelovanje i s CARNET-om potpisale ugovor o sudjelovanju u projektu “Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju”.
Čitanje ne poznaje granice
Međunarodnom projektu „ Čitanje ne poznaje granice – Branje ne pozna meja” smo se pridružili 2015.g..
Škola partner u ovom projektu nam je OŠ “Milke Šobar Nataše”, Črnomelj.

2023. / 2024 šk.g.
Čitali smo:
- “Svemirko”
2022 / 2023. šk.g.
Čitali smo:
- „Baka plete rukavice“ i „Stara kuća br. 3“ iz zbirke „Djeco, laku noć“ Ele Peroci
2021. /2022. šk.g.
Čitali smo:
- „Kekečeve zgode“ Josipa Vandota i
- „Pismo iz Zelengrada“ Nevenke Videk.
2020. / 2021. šk.g.
- „Mislice“ pisca Ferija Lainščeka
2018. /2019. šk.g.
Čitali smo:
- “Hrčkova kruška”, Svetlana Makarović
- “Družba Sinjega galeba, Tone Seliškar
2017. / 2018. šk.g.
Čitali smo:
- “Tko je Videku napravio košuljicu”,Fran Levstik
- “Anica i sportski dan”, “Sama kod kuće”, “Mjesečeva kći” i “Lažljiva Suzi”, Desa Muck
2016. / 2017. šk.g.
Čitali smo:
- Ela Peroci: „Maca Papučarica“, ” Moj kišobran može biti balon”,
- Stanko Vraz „ Đulabije“.
erasmus+
Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince
Inkluzija 21. stoljeća traži nova znanja
Europska nagrada za inovativno poučavanje
Ovaj projekt nagrađen je Europskom nagradom za inovativno poučavanje u Bruxellesu 2022.g.

eTwinning
Dio eTwinning zajednice smo postali 2015. godine uključivši se u međunarodni projekt "If You Happy and You Know It Clap Your Hands!"
Od tada smo sudjelovali u brojnim projektima a neki od njih dobili su Nacionalnu i/ili Europsku oznaku kvalitete:
SENart
Projekt namijenjen učenicima s teškoćama u razvoju u dobi 9 -14 godina. U njemu su sudjelovali učenici 13 škola partnera iz 7 EU zemalja (Hrvatska, Latvija, Litva, Poljska, Portugal, Rumunjska, Turska). Sudionici projekta iz našeg Centra bili su učenici 5. razreda OŠ. Projekt je trajao od rujna 2021. do lipnja 2022.g..
Dobitnik je Europske oznake kvalitete 2022.g..
Moja kreativna i zabavna učionica
Moja kreativna i zabavna učionica je eTwinning projekt u okviru kojega su učitelji prikazali na koji način u svom razredu motiviraju učenike. Kroz različite aktivnosti učitelji su stvarali okružje koje poticajno djeluje na učenike, podržava ih, potiče na istraživanje i motivira za rad.
Učenici su na poticaj svojih učitelja izrađivali kreativne materijale i pokazali spremnost fleksiblinog kombiniranja različitih ideja i pristupa radu.
Autorice projekta su Marina Arambašić ( OŠ Ladmirevci) i Ivana Rendulić (OŠ Lipovac).
U projektu je sudjelovalo 112 razreda iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Poljske, Srbije i Turske, a među njima je bio i 5. razred Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži iz Karlovca.
Projektu je dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete 2022.g.
STEAM for SEN
Projekt namijenjen učenicima s teškoćama u razvoju (TuR), u dobi od 7 do 14 godina koje smo podučavali pomoću STEAM pristupa (prirodne znanosti, informatika, inženjerstvo, umjetnost i matematika) . STEAM pristup potiče polaznike da istražuju okolinu na nov i zanimljiv način, a primjenjivat će se kroz dnevne aktivnosti, projekte, iskustveno učenje, aktivnosti u prirodnim i virtualnim okruženjima, aktivnosti sa web 2.0 alatima. Projekt će bio integriran u Kurikulum Centra a provodio se u 4. razredu kroz obrazovni proces većine nastavnih predmeta i međupredmetnih tema. Kroz STEAM pristup i STEAM interdisciplinarne sadržaje u nastavi pridonijeli smo kvalitetnom i suvremenom obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju.
U ovom projektu sudjelovalo je 10 škola iz 8 europskih zemalja: Litva, Latvija, Hrvatska, Poljska, Portugal, Rumunjska, Ujedinjeno Kraljevstvo i Turska.
Projektu je dodijeljena Europska oznaka kvalitete 2021.g..
Pokusi su nova fora
Temelji projekta Pokusi su nova fora su suradnja i inovativnost u svrhu razmjene iskustava dobre prakse.
Izvodeći praktične radove na različitim mjestima, u različito vrijeme i s različitim materijalima učenici su usvajali jednostavna i složena znanja na njima zanimljiv način.
Upoznavali su zakonitosti prirode u okolišu koji ih okružuje, učili kako vlastitim angažmanom doći do rješenja problema.
U ovom projektu sudjelovalo je preko 80 razreda iz cijele Hrvatske među kojima su bili i učenici 4. razreda našeg Centra.
Projektu je dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete 2021.g.
My S.E.N.ses investigation
Projekt namijenjen učenicima s teškoćama u razvoju od 7-13 godina. U njemu su sudjelovali učenici iz desetak škola diljem EU: Litva, Latvija, Hrvatska, Poljska, Portugal, Rumunjska, Slovačka i Turska.
Kroz njega smo detaljno obradili svako od pet osjetila i dali učenicima priliku da istraže svijet oko sebe. Projekt je bio integrira u obrazovni proces kroz međupredmetne sadržaje u 3. razredu našeg Centra.
Dobitnik je Europske oznake kvalitete 2020.g..